Hakkımda

Hakkımda

Prof. Dr. Mustafa Nazım KARALEZLİ

11 Mart 1970 de Osmaniye’de 6 çocuklu bir ailenin 5. evladı olarak dünyaya geldim. İlkokulu Atatürk İlkokulunda çok değerli bir öğretmen ve insan olan Ali Onan’ın sınıfında okudum. Ortaokulu ve lise 1 ve 2. sınıfı Adana Anadolu Lisesinde, lise son sınıfı ailevi nedenlerle Ankara’ya taşındığımız için Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde okuyup bu okuldan mezun oldum. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başlayıp 1994 yılında mezun oldum ve ilk görev yerim olan Konya ilinin Bozkır ilçesi Çağlayan kasabasında 1995 Şubat ayında mecburi hizmetime başladım.

 

Uzmanlık eğitimimi 1996-2000 yılları arasında T.C. Sağlık Bakanlığı, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde tamamladıktan sonra Prof. Dr.Aydın Yücetürk ile beraber yaklaşık 2 sene çalıştım. Daha sonra 2002-2004 yılları arasında S.B.Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başasistan olarak, 2004-2007 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde Yardımcı Doçent Doktor olarak çalıştım. 2007 yılının sonunda Doçent ünvanını alıp Meram Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde Doçent Doktor olarak 2010 yılına kadar hizmet verdim. 1 sene kadar Türk Kızılayı Özel Ticaret Borsası Hastanesinde çalıştıktan sonra tekrar yeni adıyla Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde göreve başladım. 2013 yılında da bu üniversiteden Profesörlük ünvanını aldım.

2012- 2015 tarihleri arasında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Spor Hekimliği AD Başkanlığı,  2013- 2015 tarihleri arasında Meram Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği, AD Başkanlığı yaptım ve daha sonra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji kliniğinde çalışmaya başladım. Eylül 2015 ten bu yana bu klinikte çalışmaktayım. Şubat 2018 – Nisan 2019 tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttüm.

Nisan 2019 dan beri özel çalışmaktayım.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği, Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği, FESSH (Avrupa El Cerrahisi Derneği), Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği ve ayrıca Kemik ve Yumuşak Doku Tümörleri Derneği üyeliklerim var.

Ortopedi ve Travmatoloji Yeterlilik Belgesini 2008’de, Türk El ve Üst Ekstremite Derneği Yeterlilik Belgesini 2010 da, Avrupa El Cerrahisi Yeterlilik Belgesini yine 2010 yılında ve S.B. El Cerrahisi Yan Dal Uzmanlık Belgesini 2012 yılında aldım.

Yurtdışında İspanya’da Ramon Cugat, Belçika’da Jose Huylebroek, Hollanda’da Niek van Dijk ve Amerika’da Tuna Özyürekoğlu ile çalışma imkanlarım oldu.

Judo Federasyonu ve Halter Federasyonu sağlık kurullarında bulundum.

Evliyim ve bir kız çocuk babasıyım.

Prof. Dr. M. Nazım Karalezli

Bana Ulaşın